У мікрорайоні Кадуб більше не буде перебоїв з водопостачанням!

Інколи бувало, що найбільший мікрорайон Чорткова – Кадуб, у якому проживає більш ніж десять тисяч людей, залишався без водопостачання. Часто це було пов’язано не із проривом мереж, а через відсутність електроенергії. Адже за таких умов неможлива подача води насосами. І ось, нарешті, проблема назавжди вирішиться.
 
Підрядна фірма, котра виграла тендер на проведення робіт, вже завершила монтаж дизельного генератора та всього низьковольтного обладнання живильних насосів від трансформатора. Це дозволить за відсутності електроенергії на насосній станції «Хлораторна» подавати воду для потреб цілого мікрорайону Кадуб.
 
Всі роботи відбуваються у рамках проекту «Реконструкція схем електричних мереж РП-04, кВт ТП-363 з підключенням мобільної гарантованої системи безперебійного електропостачання насосної станції «Хлораторна», вартість якого 820 219 грн.
 
Завдяки державній субвенції на соціально-економічний розвиток, розумінню проблем Чортківської громади та сприянню народного депутата Володимира Гевка значну частину (555 985 грн) виділили з державного бюджету, а решту – 264 234 грн дофінансували за рахунок коштів платників податків громади.
 
«Чому безперебійна подача води у систему – це надзвичайно важливо? Є як мінімум два аспекти.
 
Перший – це безпека. У випадку пожежі часто відсутнє електропостачання не дозволяє рятувальникам підключитись до пожежних гідрантів. Адже немає світла – немає води у гідранті. А в таких ситуаціях кожна секунда на вагу золота…
 
Другий – саме після аварійних виключень водопостачання намул у старих трубах осідає, а після відновлення – тиском весь бруд підіймається. Тоді у кранах чортків’ян тимчасово з’являється брудна вода. На щастя, після встановлення генератора ця проблема назавжди залишиться у минулому. Ми матимемо змогу подавати електроенергію завдяки генератору буквально за кілька хвилин після вимкнення електропостачання», – прокоментував начальник водоканалу Віктор Гордієнко.