КП «Чорктівське ВУВКГ» нагадує та повідомляє!

Повірка лічильників

Якщо ви є абонентом підприємства, то ви повинні слідкувати за терміном повірки лічильника. Згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо врегульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Періодична повірка засобів вимірювальної техніки -повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).
Наказом Міністерства економіки України від 13.10.2016 р.№1747 встановлено, що міжповірочний інтервал для всіх лічильників води становить 4 роки. У зв’язку з прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 року № 2119-VIII, зі структур тарифів було вилучено витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку води. (на відміну від світло- та газопостачальників, у яких в тарифі включені витрати на повірку лічильника за рахунок виконавця послуг).
Виходячи з вищевказаного, кожен споживач повинен контролювати терміни повірки лічильника, адже якщо лічильник не пройшов повірки у визначений термін, надавач послуги має повне право здійснювати нарахування по нормі, не беручи до уваги показники лічильника.
Також споживач повинен слідкувати за цілісністю пломб на лічильнику та за своєчасну оплату наданих послуг.
За період липня-грудня контролерами підприємства складено 602 акти по повірці лічильників з яких 72 лічильники були повірені та 530 були замінені. Окрім того, протягом вищевказаного періоду було зафіксовано 67 випадків відсутності або пошкодження пломб.
Підприємством ведеться позовна робота щодо боржників підприємства, в результаті якої протягом 01.09-01.11 сплачено 88 212,14 грн заборгованості.
Вчасна та повна оплата послуг дасть можливість підприємству покращити якість води шляхом заміни водяних мереж.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.05р. №630 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» квартирні засоби обліку беруться виконавцем на комерційний облік.

Якщо, наприклад, для усунення аварійної ситуації чи здійснення ремонтних робіт Вам необхідно зняти чи роз пломбувати лічильник, необхідно повідомити про це абонентний відділ та залишити заявку на роз пломбування чи повторне опломбування.

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг виконала перерахунок вартості тарифів та вилучила з них витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку.

В залежності від типу засобу обліку води (передбачений паспортом засобу обліку) встановлюється міжповірочний строк в 3 або в 4 роки від дати останньої повірки

Відтак, з грудня 2017 повірка та ремонт засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюється за кошти споживачів.

Порядок проведення державної повірки:
-    викликати представника комунального підприємства КП «Чортківське ВУВКГ» Чортківської міської ради»  для зняття пломби та складання акту за тел. 2-27-52;
-    зняти лічильник(и) води і здати на повірку в ДП  «Тернопільстандартметрологія», що знаходиться за адресою: м. Чортків вул.. Копичинецька, 23 (конт. тел. 2-66-09, моб.0673502764), або в будь-якому іншому    підприємстві, яке має відповідний дозвіл та ліцензію на виконання даних робіт.
-    встановити прилад(и) обліку після повірки;
-    викликати представника КП «Чортківське ВУВКГ» Чортківської міської ради за тел. 2-27-52, для опломбування приладу(ів) обліку та складання акта про опломбування.