Відповіді на питання, які найчастіше турбують абонентів
Значимість незамінної послуги складно оцінити. Ми користуємося питною водою і водовідведенням так часто, що думка, чи можна без цього обійтися, не виникає. Але без цих послуг обійтися ніяк не можна.
Нехай стане для Вас звичкою щомісяця з 25 по 5 число подавати показники лічильника, та платити за водопостачання та водовідведення. Будьте впевненні, що вчасно сплачена сума, дозволить Вам не накопичувати заборгованість, яку все одно доведеться сплачувати.
Ваші борги таки виросли і Вам важко погасити всі одразу? Укладіть договір погашення заборгованості строком до 2-х років (в залежності від величини суми заборгованості). Якщо Ви будете його дотримуватися, він захистить Вас від суду.
Ви користуєтеся водою економно і не хочете платити за встановленою добовою нормою? Встановіть лічильники питної води і платіть тільки за фактично спожиту воду.
Для переоформлення особового рахунку в приватному будинку необхідно звернутися до водоканалу з наступними документами:
- письмова заява власника;
- копія документа на право власності або користування (договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво на право власності), рішення виконкому);
- копія паспорта та ідентифікаційного номеру власника;
- копія технічного паспорту;
- копія документа на користування пільгою (при наявності).
Для переоформлення особового рахунку в квартирі необхідно звернутися до водоканалу з наступними документами:
- письмова заява власника чи квартиронаймача;
- копія документа на право власності;
- копія паспорта та ідентифікаційного номеру власника;
- копія документа на користування пільгою (при наявності).
Абоненти зобов'язані з моменту виникнення змін, з'явитися в водоканал для звірки оплачених рахунків, перерахунку кількості спожитої води. При цьому громадяни повинні пред'явити підтверджуючі документи (техпаспорт на будинок, будинкову книгу, паспорт власника).
Отримати рекомендації по встановленню приладу обліку в комунальному підприємстві КП «Чортківське ВУВКГ» Чортківської міської ради»
Мінімальний набір входить наступне обладнання:
1. Лічильник - 1 шт.
2. Фільтр - 1 шт.
3. Зворотний клапан - 1 шт.
4. Кульові крани - 2 шт.
5. Сполучна муфта.
Основні способи економії води
1. Слідкуйте за протікаючими водопровідними прокладками: кран який прокапує призводить до невиправданих витрат;
2. Регулярно перевіряйте зливні бачки;
3. Не вмикайте воду повним перетином;
4. При вмиванні та прийнятті душу відключайте воду, коли в ній немає потреби;
5. Встановіть лічильник, його показники будуть мотивувати до економії використання питної води;
6. Вчасно проводьте державну повірку лічильників питної води.
Заощаджуючи питну воду, ми заощаджуємо не тільки кошти - ми зберігаємо природу!
Кожен лічильник води є вимірювальним приладом, який потрібно періодично повіряти. Повірка - це процедура звірення показань вимірювального приладу з еталоном. Кожен вимірювальний прилад, в даному випадку лічильник питної води, має похибку вимірювання. Похибка вимірювання не повинна перевищувати зазначену в паспорті. Відповідно до правил обліку похибка лічильника води повинна бути не більше ± 2%. При цьому зверніть увагу, похибка може бути як позитивна так і негативна. Тобто у разі абсолютних вимірів споживання води якщо похибка лічильника води позитивна, то водомір завищує свідчення, якщо негативна то занижує. Діапазон похибок від -2% до +2% вважається допустимим і приймається до обліку. Якщо показання вивіреного лічильника відрізняються від показань еталонного лічильника води більш ніж на ± 2%, то такий лічильник води не проходить перевірку до подальшого обліку не допускається. Його необхідно калібрувати і повторно повіряти. У лічильників води повірку необхідно робити кожні 4 роки. Вважається термін повірки від дати заводської повірки лічильника (вказана в паспорті на лічильник) або від дати останньої повірки, а не від дати опломбування представниками комунальних служб.
Порядок проведення державної повірки:
- викликати представника комунального підприємства КП «Чортківське ВУВКГ» Чортківської міської ради» для зняття пломби та складання акту за тел. 2-27-52;
- зняти лічильник(и) води і здати на повірку в ДП «Тернопільстандартметрологія», що знаходиться за адресою: м. Чортків вул.. Копичинецька, 23 (конт. тел. 2-66-09, моб.0673502764), або в будь-якому іншому підприємстві, яке має відповідний дозвіл та ліцензію на виконання даних робіт.
- встановити прилад(и) обліку після повірки;
- викликати представника КП «Чортківське ВУВКГ» Чортківської міської ради за тел. 2-27-52, для опломбування приладу(ів) обліку та складання акта про опломбування.
Відповідно до п. 15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 25 липня 2005 р. № 630, періодична повірка засобів обліку води проводиться в строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач сплачує за послуги водопостачання та водовідведення згідно із середньомісячними показниками за попередні три місяці. Після закінчення місячного терміну, нарахування проводяться по затвердженим нормам водоспоживання. Що призводить до збільшення витрат з боку споживача.
Для призначення субсидії громадянам, необхідно звернутися із відповідною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Чортківської міської ради.
Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім'ї, у яких розмір плати за ЖКП у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу (10 чи 15% середньомісячного сукупного доходу).
Сім'ям, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 % середньомісячного сукупного доходу. Сім'ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян –10 % середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Сім'ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди I та II групи, сплачують за послуги 10% їхнього середньомісячного сукупного доходу, якщо розмір доходу на одну особу не перевищує прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.
У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги перерахунок чинних субсидій проводиться без звернень громадян з місяця, в якому відбулась зміна тарифів.
Призначення субсидій при наявності індивідуальних засобів обліку води (лічильників), якщо обсяг витрачання води вимірюється засобами обліку, то розмір субсидії для відшкодування їх оплати розраховується, виходячи з фактичного споживання послуг, але не більше від установлених норм споживання. При цьому фактичне споживання послуг визначається за термін дії попередньої субсидії, а в разі першого звернення – за попередній термін, що дорівнює терміну, на який призначається субсидія.
Отримувач субсидії зобов'язаний щомісячно повідомляти комунальне підприємство КП «Чортківське ВУВКГ» Чортківської міської ради»
про обсяги використаних послуг, тобто сплачувати за показниками лічильників та вносити плату в розмірі обов’язкового платежу або за фактично використаний об’єм води.
Миття басейну згідно графіку.
Плановий ремонт на мережі
Аварійна ситуація на мережі
Відсутність електроенергії через аварії на мережі електропостачання Чортківського РЕМ
Аварія в мережі електроживлення підприємства
Форсмажорні обставини
Аварія у внутрішньо будинкових мережах водопостачання.